Štvorročná dcérka má odlomený kúsok z hornej jednotky. Je nutná návšteva zubára?

Zodpovedané
12. apr 2022

Dobrý deň,

dnes som si všimla, že štvorročná dcérka má odlomený maličký kúsok z hornej jednotky.

Na tejto foto je to krásne vidieť. Keď porovnáte zúbok vpravo, ten je zdola krásne hladký a rovný, sklovina celistvá. Keď prejdem nechtom po tom druhom zospodu, cítim tam nerovnosť, ako keby zárez.

Treba to riešiť u zubára?

Nie je to ani ostré, ani estetický problém. Jediné sa bojím, aby sa tam nezažral kaz.

Ďakujem

Dobrý deň,

takýto drobný defekt sa nerieši.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk