Sú na RTG snímku viditeľné zápalové procesy, ktoré budeme musieť riešiť?

Zodpovedané
30. jún 2021

Dobrý deň,

syn má 5 rokov a má Aspergerov syndróm (aj kvôli tomu sú pre nás návštevy lekárov postrach). Teraz nás čaká návšteva u stomatológa - jedna stolička je zlomená a musí sa vytrhnúť.

Od 3 rokov má na troch zúbkoch kovové korunky. Horné jednotky a dvojky nemá, korene boli vytrhnuté. Zúbky odumreli, nakoľko pri páde sa zlomili a poškodili.

Sú na RTG snímku viditeľné zápalové procesy, ktoré budeme musieť riešiť?

RTG som mu dala urobiť z dôvodu, lebo sa sťažoval aj na bolesť zúbkov a nevedel povedať konkrétne ktorý.

Ďakujem

Dobrý deň,

RTG je trochu slabšie čitateľné. Každopádne na prvý pohľad sa mi nezdá, že by niektorý z okorunkovaných zubov odumrel.

Aj keď vľavo je okolo koreňov prejasnenie, podľa mňa ide skôr o chybu snímku. Určite treba doplniť záhryzové snímky a objektívne vyšetrenie stomatológom.

Bolesť môžu spôsobovať podľa mňa skôr hlboké výplne v hornej čeľusti.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk