7 týždňový syn drží hlavičku do jednej strany. Sú nutné rehabilitácie?

Zodpovedané
11. mar 2020

Dobrý deň,

mám 7 týždňového synčeka, ktorý väčšinu času drží hlavičku otočenú do ľavej strany. Aj keď leží, keď ho mám na rukách čelom aj chrbtom k sebe. Nemá problém otočiť hlavičku rovno alebo doprava, ale viac preferuje ľavú stranu.

Dočítala som sa, že to môže byť aj tým ako bol otočený pri pôrode a môj mal doľava hlavičku a lekár mu musel pomôcť vonku, lebo hlavička bola trosku väčšia.

Je šanca, že sa to upraví samo, alebo mám riešiť rehabilitácie?

Keď spinká, tak sa mu snažím hlavičku otočiť doprava. Po čase sa aj tak otočí doľava. Snažím sa s ním rozprávať a aj hrať tak, aby s ňou viac otáčal no nie vždy to ide.

Ďakujem

Dobrý deň,

dieťa do 6. až 8. týždňa preferuje viac jednu stranu, postupne sa asymetria u dieťaťa vyrovnáva.

Ak však asymetria už bola spôsobená polohou v maternici (bol uložený doľava) je lepšie, aby ste začali riešiť detského fyzioterapeuta/rehabilitácie.

Prajem Vám pekný deň.
Mgr. Antónia Wágnerová

Detská sekcia FYZIO&Kids: http://fyzioklinik.sk/fyziokids/
FYZIO KLINIK: http://fyzioklinik.sk