8,5 mesačné bábo neplazí a nesedí. Ako ju mám motivovať?

Zodpovedané
3. feb 2020

Dobrý deň,

moja dcéra má 8,5 mesiaca a od narodenia neznáša polohu na brušku. Spokojná je väčšinou len na rukách. Je takej temperamentnejšej povahy, neustále nespokojná.

Do cca 6 mesiaca sa mi zdalo, že všetko je ok. Pekne držala hlavičku a pretáčala sa. Odvtedy nevidím pokrok. Na brušku sa veľmi hnevá a plače. Nedvíha sa vyššie na ruky, stále občas robí lietadlo, podkladá si pod brušku väčšinou pravú nohu a chytá si to koleno pravou rúčkou. Dvíha zadok.

Ale vôbec sa jej nedarí plaziť. Pediatrička pred mesiacom hovorila, že má čas že sa to naučí, ale ja už som znepokojená. Začali sme chodiť na cvičenie do detského centra (nie je to rehabilitácia) a tam som si ešte viac uvedomila ako sme pozadu oproti ostatným deťom.

Poradíte mi cviky?

Ako prekonať jej hnev a plač na brušku a ako ju mám motivovať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

skôr už odporúčam priamo navštíviť fyzioterapeuta a konzultovať s nim psychomotorický vývoj Vášho dieťaťa.

Je potrebné aby fyzioterapeut najprv vyšetril a zhodnotil stav Vášho dieťaťa a tak Vám odporučil cviky.

Prajem Vám pekný deň.
Mgr. Antónia Wágnerová

Detská sekcia FYZIO&Kids: http://fyzioklinik.sk/fyziokids/
FYZIO KLINIK: http://fyzioklinik.sk