8 mesačné dieťa neštvornožkuje a nesedí. Máme ísť k fyzioterapeutovi?

Zodpovedané
13. máj 2019

Dobrý deň,

moja dcéra bude mať o 3 dni 8 mesiacov a už sa otáča okolo svojej osi. Na brušku vie byť pekne vzpriamená na vystretých lakťoch, pretáča sa a snaží sa plaziť. A to tak, že riťku posunie troška dohora a odrazí sa nohami. Ale nemá žiadny náznak štvrnožkovania.

Sama ešte nesedí. Keď náš pediater skúša trakčný sed, tak sama sa ťahá hore, ale neusedí. Doma ju sedieť nedávame. Má silné nôžky a stále by chcela stáť na nich.

Mám už vyhľadať detskú fyzioterapeutku?

Ďakujem

Dobrý deň,

v ôsmich mesiacoch nemusí ešte dieťa sedieť a štvornožkovať. Ale sú aj deti, ktoré už v tomto veku lozia po štyroch a sedia.

Vyhľadala by som detskú fyzioterapeutku, ktorá Vám skontroluje a vyšetrí kvalitu vývoja. Určite Vám poradí ako správne stimulovať Vaše dieťa, aby štvornožkovalo.

Prajem Vám pekný deň.
Mgr. Antónia Wágnerová

Detská sekcia FYZIO&Kids: http://fyzioklinik.sk/fyziokids/
FYZIO KLINIK: http://fyzioklinik.sk