Dvojročný syn má guľatý chrbát. Existujú cviky, ktoré môžme cvičiť doma?

Zodpovedané
23. mar 2020

Dobrý deň,

môj syn má 2 roky a keď sedí, tak má veľmi guľatý chrbátik. Bradu má až zarovno kolien. Držanie má do guľata, keď sa zakláňa v sede.

Sám sedí od 6.mesiacov, nikdy sme ho nepodkladali vankúšmi. V stoji má držanie pevné. On sa veľa prehrá s autíčkami a teda pritom sedí. Mám odporúčanie od lekárky na ortopédiu, ale termín mám až v októbri.

Existujú nejaké cviky, ktoré by som s ním mohla zatiaľ doma cvičiť?

Na čo sa máme zamerať?

Ďakujem

Dobrý deň,

skôr Vám odporúčam navštíviť ambulanciu detského fyzioterapeuta ako ortopéda.

Dôležité je podporiť správnu funkciu celej brušnej steny a posilniť šikmé brušné svaly a zamerať sa na správne držanie tela vhodným cvičením.

Skúste rôzne balančné podložky, prekážkové dráhy, rôzne fúkacie aktivity na podporu bruška.

Prajem Vám pekný deň.
Mgr. Antónia Wágnerová

Detská sekcia FYZIO&Kids: http://fyzioklinik.sk/fyziokids/
FYZIO KLINIK: http://fyzioklinik.sk