Kedy začne moje 10 mesačné dieťa s epilepsiou sedieť a chodiť?

Zodpovedané
19. mar 2019

Dobrý deň,

dcérka má 10 mesiacov. Keď mala 2 mesiace, tak jej diagnostikovali epilepsiu a hemagión za pravým očkom. Dvakrát denne užíva 2 druhy liekov. Chodí dvakrát do týždňa na fyzioterapiu. No dcérka sa sama nepretáča, a to ani z chrbátika a ani z bruška. Maximálne sa vytočí na bok. Keď leží na chrbátiku, tak s nožičkami stále uteká. Keď je na brušku a má sa kde zaprieť, tak chce loziť. Sedí, ale sama nie. Teraz už pekne chvíľku stojí na štyroch, keď ju tak dám ja, ale bez pohybu.

Začne niekedy sama sedieť a chodiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

najlepšie by bolo o týchto veciach sa porozprávať priamo s Vašim fyzioterapeutom, ktorý ma Vaše dieťa v terapii.

Ak cvičíte, nevidím dôvod prečo by Vaše dieťa nemalo samo sedieť a chodiť. Každe dieťa je individuálne, dôležité je aby ste pravidelne cvičili.

Prajem Vám pekný deň.
Mgr. Antónia Wágnerová

Detská sekcia FYZIO&Kids: http://fyzioklinik.sk/fyziokids/
FYZIO KLINIK: http://fyzioklinik.sk