Má naša 7 mesačná dcérka problém s krčnou chrbticou?

Zodpovedané
9. sep 2019

Dobrý deň

chcela by som sa poradiť ohľadom našej 7 mesačnej dcérky, ktorú sme si pred 8. týždňami adoptovali. Postupne sa spoznávame.

Obávam sa, že dcérka má problém s krčnou chrbticou. Z lekárskych správ vieme, že pri pôrode bolo otočená panvou dolu.

Ako u nás býva, tak sa jej postupne viac a viac páči na brušku, ale nikdy si v tejto polohe nepoloží hlavičku na zem/gauč. Podobne aj vtedy, keď sa v postieľke otočí na bruško.

Na rukách a aj v nosiči sa odtláča ručičkami. Chce tam ale byť. Až keď v nosiči zaspí, tak sa trochu oprie. Ležať na mne tiež nevydrží. Nemyslím si, že je to psychického charakteru. Jej je to skôr nepohodlné.

Ako jej môžem pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam sa Vám objednať na vyšetrenie, prípadne konzultáciu u detského fyzioterapeuta.

Najlepšie bude ak to osobne uvidí nejaký detský fyzioterapeut.

Prajem Vám pekný deň.
Mgr. Antónia Wágnerová

Detská sekcia FYZIO&Kids: http://fyzioklinik.sk/fyziokids/
FYZIO KLINIK: http://fyzioklinik.sk