Pomôže fyzioterapia dcérke, ktorá chodí po špičkách?

Zodpovedané
9. sep 2019

Dobrý deň,

moja dcérka má 4 roky a chodí po špičkách. Boli sme na ortopédii a lekár opovedal, že jej chrbtica je ok, šľachy nemá skrátené, robili aj RTG členkov. Ide o návyk. Máme ísť aj na odbery, či jej nechýbajú minerály.

Dcérke sa to predtým nestávalo často. Bola som na to upozornená v škôlke. Vraj dosť špičkuje, nemá stabilitu a môže dôjsť k pádu. Aj doma chodí najskôr poriadne a potom ako baletka. Nevydrží dlhú prechádzku, lebo ju bolia nohy. Hlavne predkolenia. Snažíme sa cvičiť pár cvikov s nohami.

Je potrebná špeciálna obuv?

Lekár nám povedal, že klenbu má dobrú, len nech je pevná obuv.

Môže dcérke pomôcť fyzioterapia?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

áno, fyzioterapiou môžte pomôcť dcérke zmierniť chôdzu po špičkách či úplne odstrániť.

Objednajte sa na vyšetrenie k detskému fyzioterapeutovi.

Prajem Vám pekný deň.
Mgr. Antónia Wágnerová

Detská sekcia FYZIO&Kids: http://fyzioklinik.sk/fyziokids/
FYZIO KLINIK: http://fyzioklinik.sk