Prečo štvormesačné bábo v polohe na brušku plače?

Zodpovedané
14. jan 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho švormesačného bábätka, ktoré v polohe na brušku plače. Nie je to mrnčanie, ale hysterický rev. Mám pocit, ako keby to bolo od bolesti. Chvíľku sa smeje, no potom spustí strašný plač. Potom ho aj 30 minút utišujem. Nedeje sa to vždy. Väčšinou vo večerných hodinách. Cez deň sa na bruško pretáča a vydrží asi 10 minut bez plaču. Keď je unavený, tak začne iba mrnčať. Ale to ie normálne.

Čo by mohlo byť príčinou bolestivého plaču?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

je ťažko odpovedať na Vašu otázku keď to dieťa nevidím a nevyšetrujem ho. Dôvodov prečo Vaše dieťa netoleruje polohu na brušku môže byť veľa. Píšete, že sa to deje vo večerných hodinách tak ho možno dávajte cez deň viac na brucho a večer to už nerobte. Možno je len Vaše dieťa unavené z celého dňa. Skúste zájsť za fyzioterapeutom vo Vašom okolí, ktorý Vám komplexne vyšetrí Vaše dieťa a zhodnotí psychomotorický vývoj, polohu na bruchu, prípadne Vám ukáže ako správne stimulovať Vaše dieťa.

Prajem Vám pekný deň.
Mgr. Antónia Wágnerová

Detská sekcia FYZIO&Kids: http://fyzioklinik.sk/fyziokids/
FYZIO KLINIK: http://fyzioklinik.sk