Syn má rok a ešte sa nepostavil. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
4. mar 2020

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom môjho synčeka, ktorý bude mať 1 rôčik. Ešte neračkuje len sa posúva. Sám si sadne, ťahá sa len na kolienka a kľakne si. Celý rok chodíme po nemocniciach, lebo má problém s obličkou a čaká ho operácia.

Boli sme aj u neurologičky a tá napísala, že je chabší a má oslabené svalstvo, plus ľahkú retardáciu vzpriamovania, posunutý vývoj. Keď som sa pýtala, či mám s ním cvičiť, tak povedala, že má toho veľa, aby sme ho nechali.

Synček je šikovný, stále niečo robí a napreduje. Ale bojím sa, lebo sa ešte ani nepostavil.

Máme s ním cvičiť, alebo ísť na rehabilitácie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

odporučila by som Vám rehabilitácie kvôli miernemu oneskoreniu vývoja.

Skúste vyhľadať priamo detského fyzioterapeuta, aby Vám ukázal ako máte správne stimulovať a cvičiť s Vaším synom.

Prajem Vám pekný deň.
Mgr. Antónia Wágnerová

Detská sekcia FYZIO&Kids: http://fyzioklinik.sk/fyziokids/
FYZIO KLINIK: http://fyzioklinik.sk