Vtáčí hrudník u trojročného chlapčeka

Zodpovedané
14. jan 2019

Dobrý deň,

môj trojročný synček má diagnostikovaný vtáčí hrudník.

Asi pred rokom sme chodili na rehabilitácie. Syn bol strašne zaťatý, v telocvični odmietal spolupracovať. Doma sa s ním tiež nedalo pohnúť. Keď sa nám podarilo pár cvikov za týždeň, tak som bola rada. Tak som to nechala tak. Keď som ho nútila, tak to bolo len horšie. Dúfala som, že časom ho to prejde.

Lekárka mi odporučila, že sa máme objednať do SNOPu. Vraj to nemá veľmi pekné. Termín nám dali až na apríl 2019. Sem - tam sa mi podarí s ním cvičiť doma, ale dlho pri tom nevydrží, takže to nemá veľký efekt.

Aké sú vyhliadky do budúcna? Čo ak nebude chcieť cvičiť? Čo ak len cvičenie nezaberie? Hrozia mu v budúcnosti z toho komplikácie?

Ďakujem vopred za odpoveď

Dobrý deň.

vtáčí hrudník vysunutá hrudná kosť dopredu nespôsobuje zdravotné ťažkosti. Ide o kozmetický problém no môže mať nepriaznivý vplyv na psychiku. Deti sa zvyknú sťažovať na bolesť na hrudníku alebo na bolesti chrbta. Preto je dôležité cvičenie, správne držanie tela.

Vtáčí hrudník sa rastom zväčšuje Opak vtáčieho hrudníka je vpáčený hrudník. Ten už môže spôsobovať zdravotné ťažkosti, kedy deformita je už tak výrazná a môže tlačiť na vnútorné orgány uložené v hrudnom koši.

Skúste doma cvičiť formou hry. Vôbec nevadí, že nevydrží dlho. Dôležité je pravidelné cvičenie.

Prajem Vám pekný deň.
Mgr. Antónia Wágnerová

Detská sekcia FYZIO&Kids: http://fyzioklinik.sk/fyziokids/
FYZIO KLINIK: http://fyzioklinik.sk