Ako riešiť konflikty v škôlke?

Zodpovedané
5. júl 2021

Dobrý deň,

včera nastala prvýkrát situácia, keď môj syn prišiel zo škôlky so škrabancami. Nenatrafila som však na pani učiteľku, pri ktorej sa to stalo. Zatiaľ to neriešim.

Synček povedal, že jedno dievčatko ho poškriabalo a on išiel za pani učiteľkou.

Chcela by som sa so synom porozprávať o konfliktoch a možnostiach riešenia. Nechcem, aby sa bil a ani aby bol žalobaba. Neviem ako reaguje, keď nie som pri ňom.

Ako synovi vysvetlím, že ako má reagovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade potrebujete, aby vám synček porozprával, čo sa podľa neho udialo. To znamená spýtajte sa ho, že keby ste stála v rohu triedy, čo by ste videla, že sa tam udialo. Alebo nech vám to pomocou plyšových hračiek zahrá tak, ako sa to udialo.

Opýtajte sa ho či povedal dievčatku, že ho to bolelo? A opýtajte sa ho čo by chcel, aby dievčatko na budúce inak urobilo, aby bol spokojný.

Potom sa ho opýtajte, čo povedal pani učiteľke a či mu nejako pomohla.

Takto mu pomôžete nájsť spôsob ako sa za seba postaviť.