Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako uspať 18 mesačného syna?

Zodpovedané
Batoľa (1 - 3 roky)Spánok detí
17. jan 2020

Dobrý deň,

môjho 18 mesačného syna uspávam cez deň v nosiči. V poslednom čase sa však stáva, že nezaspí ani vtedy, keď ho nosím hodinu. Manžel ho dnes dokonca vozil v aute a syn nezaspal. Pritom zíva a je unavený. Keď však cez deň nezaspí, tak vydrží do cca 19:00, vtedy ho kúpeme a ide spinkať.

Chcela by som u neho denný spánok udržať čo najdlhšie, ale už ho nevládzem dlho nosiť. Mám problém s chrbtom a kolenami. Neviem ho ale naučiť uspávať inak. V postieľke sa aj hodinu krúti a nezaspí. Pri mne na posteli tiež nie. Je to boj.

Večer zaspáva na posteli a my ho držíme za ručičku. Keď ho chcem uspať v postieľke, alebo na posteli, tak to skončí plačom a potom nespí vôbec.

Čo by ste mi odporučili?

Ďakujem

Dobrý deň,

rozumiem Vášmu presvedčeniu, že spánok cez deň je v synčekovom veku prínosný. Avšak ako vidíte, napriek tomu on to nedokáže a rovnako zjavne nie je ani vo vašich silách to zariadiť.
Keďže nepíšete koľko celkovo z celého dňa (24 hodín) prespí, neviem zhodnotiť nakoľko má celkovú spánkovú potrebu vlastne pokrytú. Predpokladám, že s malou odchýlkou to bude v poriadku. Faktom je, že nikoho nevieme k spánku donútiť.

Preto to, čo môžete pre neho spraviť je, že v čase obedného spánku sa s ním alebo aj sám bude venovať kludnejším aktivitám ako pozeranie knižiek, čítajte mu, nech si skladá,.... Takto si odpočinie a načerpá novej energie. Nápomocný je aj Váš prijímajúci postoj, teda vnútri nebojujete, že by mal spať. Je kľudne možné, že keď prijmete túto zmenu v jeho režime a budete dôverovať, že jeho telo, biológia je v poriadku aj on sa ukludní a sem- tam si pospí, alebo príde zasa aj spavé obdobie.

Čo sa týka večera, synček Vašu blízkosť potrebuje, a našiel si pre seba spôsob, ktorý mu vyhovuje. Pred nocou deti cítia dlhú separáciu, a tak si ešte potrebujú „dobiť baterky“ blízkosťou rodiča. Preto by som večerné uspávanie nemenila.

Prajem príjemný deň.