Ako zlepšiť spánok 27 mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
30. dec 2020

Dobrý deň,

môj 27 mesačný syn sa poobede robí, že sa mu nechce spať. Zaspí až okolo pol druhej a o pol tretej ho tým pádom budím. Ale nechce sa mu. Ešte by najradšej spal. Keby spí dlhšie, tak v noci by nezaspal.

Už teraz keď spí poobede hodinu, tak večer zaspí najskôr o pol 10, čo sa mi zdá už neskoro. Skúšala som ho už aj nedať spať, ale v tom prípade začína byť okolo 5 - 6tej unavený a zlý. Ale večer zaspí prakticky hneď.

Od bábätka zaspával sám v postieľke a mal krásny režim. O 20tej už spinkal, ale odkedy sme mu otvorili postieľku, tak začal behať hore dole. Museli sme ho začať uspávať tak, že ležíme pri ňom. Akonáhle odídeme, tak reve ako tur. Skončí až keď prídeme.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

rada by som Vám náležite poradila, avšak chýba mi základná informácia o tom, koľko hodín váš synček denne prespí. Preto sa budem pozerať na situáciu ako na problém časového rozloženia spánku.

Dalo by sa povedať, že vaše dieťa postupne prechádza k vypustenie spánku cez obed a dostatočne dlhý nočný spánok. A to je úplne v poriadku. Ostáva teda vyriešiť jeho podvečernú mrzutosť, čo je možné zameraním sa na čo najdlhší pobyt vonku v tomto čase alebo zaradenie činností, ktoré má výrazne rád. Predpokladám, že akákoľvek hra s rodičom je niečo, čo ho uspokojí.

V prípade, že je v nálade typu- ani z voza ani na voz, hrala by som s ním uvoľňujúce hry. Teda také, ktoré vyvolávajú smiech: pasovanie sa, hádzanie „do perín“, ...Alebo by som ho húpala, ak máte doma húpačku medzi dvere. Húpanie výrazne upokojuje. Taktiež hra s vodou, kreslenie.

Prajem príjemné dni.