Je normálne časté nočné budenie sa 13 mesačného chlapca?

Zodpovedané
18. okt 2019

Dobrý deň,

mám 13 mesačného chlapca, ktorý sa od narodenia často v noci budí. Teraz mu aj ide veľa zúbkov a budí sa úplne nonstop. Zaspí a o chvíľku plače, pýta si prsník. Cucká celú noc, aj 20x mrnčí.

Je takéto časté budenie normálne?

Cez deň spí máličko, unavený nie je. Vystrája.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

výskumy tvrdia, že pre malé deti je oveľa prirodzenejšie časté nočné budenie. Odborníci sa dokonca zhodujú, že je potrebné byť v strehu, ak to tak nie je.

Po príchode na svet potrebuje mať dieťatko jasný pocit spojenia s mamou. Preto hľadá neustály kontakt, vrúcne objatie, dojčenie a pod. Aby dieťa mohlo začať spávať celú noc, musí dôverovať svojmu telu, že ho udrží pri živote, aj keď ho ešte neovláda, že dokáže samé zvládať aj nepríjemné pocity a myšlienky.

Môžete byť spokojná váš chlapček si rozumie a robí všetko, čo potrebuje pre svoje uspokojenie.

Pekný deň prajem.