Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Keď synovi niekto nerozumie, tak sa zlostí a plače. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
29. nov 2019

Dobrý deň,

syn nastúpil teraz do škôlky. Je narodený predčasne a až teraz začína rozprávať. V škôlke sa pekne hrá, ale odmieta tam jesť. Skoro každý deň ide s plačom. Keď odídem, tak prestane plakať. Keď niekto nerozumie, čo rozpráva, tak sa zlostí a plače.

Čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nástup do škôlky je pre každé dieťa výraznou zmenou v živote. Ide o dlhý čas separácie od rodiča. Preto si adaptačný proces vyžaduje dlhší čas ( 8 týždňov, niekedy aj viac).

V popise mi chýba vek syna a presná informácia o tom ako dlho škôlku už navštevuje, aby som vedela adresovať odpoveď v plnej šírke. Každopádne frustrácia z neporozumenia je veľká výzva a je dôležité ho podporiť v rôznych spôsoboch dorozumievania.

Hľadajte znaky, ktorými by mohol reč dopĺňať. Poproste pani učiteľku či by bolo prijateľné, aby sa na ňu s problémom obracal, keď si nevie rady. Doma veľa čítajte, rozprávajte sa o príbehoch a témach, ktoré ho zaujímajú. Do škôlky mu skúste zabaliť jedlo, ktoré má rád, aby neostával hladný. Uvidíte či sa naje.

Odporúčam osobnú konzultáciu, kde sa na základe zistenia všetkých potrebných informácií a okolností nájde to najlepšie riešenie.