Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Dobrý deň,

prechod do inštitúcie je výraznou zmenou v živote dieťaťa. Ide o emočne náročný proces, kedy samostatne trávi čas odlúčenie od rodiča, teda mimo svojho bezpečia a istoty.

Napriek tomu, že v škôlke je rád, ide o namáhavú duševnú prácu. Počas celého pobytu sa učí fungovaniu podľa rytmu škôlky, zvyká si na nových ľudí, prostredie ako také. Toto je potrebné aj spracovať a zdá sa, že nahromadené emócie ventiluje v noci.

Pomôžete mu tým, že podporíte uvoľnenie nazbieraných emócií počas dňa. Cielene sa s ním hrajte hry ,pri ktorých sa nasmeje. Napríklad naháňanie, kde ho necháte sa vyšmyknúť a on stále uteká a sa smeje, zápasenie s otcom. Pochopiteľne nie tesne pred spaním.

Pred spánkom si ešte prejdite deň, otázkami, čo bolo dnes milé, namáhavé. Možno sa rozhovorí o škôlke. Pristavte sa pritom čo bolo ťažké a pomôžte mu to uzavrieť. Ak treba podporte v riešení.

Pri príjemných zážitkoch sa zastavte a rozoberajte emóciu, ktorú prežil. Ukončite rozhovor pri takejto príjemnej emócii, aby v uvoľnení a pokoji zaspával.

Prajem nech sa synovi podarí úspešne sa adaptovať.