16 ročná dcéra má problém po konzumácii mlieka. Je potrebné ísť na gastro?

Zodpovedané
6. apr 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 16 ročnej dcéry, ktorá má problém po konzumácii mlieka. Bolesti brucha, ako keby jej škrkalo, na tvári vyrážky, ktoré hnisajú. Robia sa jej ako keby chrasty, keď nič nezje. Problematické vyrážky postupne zaschnú a zmiznú.

Zatiaľ sme u lekára neboli. Skúsili sme bezlaktózové výrobky. Občas je to ok, občas sa to znova objaví a potom trvá dlhšie sa toho zbaviť. Ťažko povedať, či je problém aj s bezlaktózovými výrobkami, alebo zje niečo čo môže obsahovať mlieko, či laktózu (napr. keks).

Môže sa to v dospelosti upraviť?

Je potrebné ísť na gastro?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite odporúčam gastro vyšetrenie, problém môže byť komplexnejší. Získate tak odpovede a po správnej diéte predídete spomínaným symptómom a najmä tomu, aby sa stav zhoršil a rozvinul do ďalších ochorení.

Laktózová intolerancia ak nie je odhalená, vie narobiť veľa ťažkostí.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/