Aké čaje a akú diétu mám dodržiavať pred operáciou žlčníkových kameňov?

Zodpovedané
24. apr 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom žlčníkovej diéty pred operáciou. Termín mám 17.5.2023, ale už teraz nemôžem nič jesť. Po všetkom mi je zle/na vracanie/bolesti brucha. V priebehu mesiaca som mala 3 záchvaty. Posledný (včera) skončil na infúziách, pretože mi nezabrali Algifen kvapky. Počas tohoto obdobia som schudla už 5 kg a bojím sa koľko to bude do operácie. Po každom záchvate som držala 12-hodinovú hladovku a pokračovala v stravovaní aké som mala - ryžové chleby, ovsené vločky samotné, rozmixovaná hokaido tekvica/mrkva. Pitný režim iba filtrovaná voda 2 - 2,5 l denne. Nič viac.

Bolí ma už aj na ľavej strane brucha a aj žalúdok. Dnes som čítala o nejakej “čajovej” diéte na upokojenie žlčníka/trávenia.

Aké čaje by som mala počas tohoto obdobia piť?

Je to vhodná varianta?

Obvodná doktorka a aj na pohotovosti ma odbili s Algifen kvapkami.

Ďakujem

Dobrý deň,

mrzí ma, že zažívate takú bolesť. Diétu máte veľmi šetrnú. Ak sa tak stravujete dlhodobo, resp. kým nepríde operácia, záchvaty by sa nemali podľa môho názoru až tak vyskytovať. Ale nepoznám celkovú anamnézu tráviaceho traktu, tak ťažko sa to hodnotí.

Každopádne čajovú diétu nepoznám, ale určite by som Vás smerovala zatiaľ k čínskej medicíne. Tam by ste mohli nájsť úľavu.

Po operácií by som Vám však odporučila poradiť sa ohľadom stravy. Budem rada ak sa spojíme.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/