Plánovanie tehotenstva a žlčníkové kamene

ppetinka
4. máj 2017

Ahojte mile mamicky/buduce mamicky, je tu niektora taka,ktora mala zlcnikove kamene a v pohode prezila cele tehotenstvo bez zachvatov ?? Ja som sa.dnes dozvedela (po vcerajsom ukrutnom zachvate.bolesti),ze mam dva male kamienky 3 a 6 mm. Mam mat dietu a uvidi sa...mam len 30r,jedno dieta a planujem samozrejme este aspon jedno dieta. No bojim sa,aby som pocas tehu nesla pod noze pre zlcnik,kedze teho je tiez nevyspytatelne...ako ste to mali vy ? Vyoperovat zlcnik ??? Aj ked.v 30tke uz nemat zlcnik si ozaj neviem predstavit.😑😑 ale chcem mat teho bez komplikacii,nechcem ohrozovat mimi. Dakujem.za.rady,nazory,postrehy.

hanelle1
4. máj 2017

Zlcnik nemaju aj ovela mladsie zeny z toho si nic nerob. Ja osobne som v podstate ani nevedela co to zlcnik je az ked som prvy krat v zivote dostala zlcnikovy zachvat v 9 mesiaci tehotenstva a bolo to strasne. Ked si tehotna tak sa ti aj stlacaju vnutorne organy v tele takze v tehotenstve s tym mozes mat ovela vatsia problemy ja by som but sla na operaciu alebo si to snazila preliecit nejak prirodne pomocou liecitelou alebo tak nejak lebo riskovat cele tehotenstvo zachvaty nie je sranda ja som to tak odkladala kvoli kojenie mala som prisnu dietu ale uz minrobilonzle vsetko a ked mala malinka 3 mesiace skoncila som v nemocnici zo zapalenym zlcnikom a 12 dni bola malinka bezo mna. Nechcem ta strasit ani nic len tolko moja skusenost a to som mala malinkate kamienky a piesok. Drzim palce

ppetinka
autor
4. máj 2017

@hanelle1 no ved toho sa I ja bojim,tie kamienky mam zrejme dlhsie,ale nikdy som nemala zachvat,ako vcera 😖 hrozne som sa zlakla. Ja mam len dva malinke,mozno aj piesok,myslis,ze sa to da vyplavit vela tekutinami alebo nie je.ziadna.sanca ? Samozrejme,uz googlujem,vraj niekedy zaberie.stava z ciernej redkovky,este jeden caj sa odporuca....ale ci ozaj to "rozpusti" kamene,netusim 😢

pininka
4. máj 2017

Ja som tiez dostala v prvom tehu zachvat ako hrom. Utekali sme do nemocky, pichli mi injekciu a bolo ok. V druhom a tretom tehu som nemala,ale davala som si pozor co jem, hlavne ziadne vyprazane a tazke jedla. No niekedy sa stane,ze dieta tak lezi,ze tlaci aj na zlcnik, s tym musis ratat. Ale urcite to nemoze byt az take zle aby ti vyoperovali zlcnik pocas tehotenstva.

ppetinka
autor
4. máj 2017

@pininka no pocas snad nie,ale ci nebude lepsie ho dat von este pred teho,aj ked.tie kamienky su ozaj male.😑 skusim sa poradit aj.s chirurgom,len som chcela pocut nazory mamiciek,co kamene maju a zvladli tehu ok😊

pininka
4. máj 2017

@ppetinka ja mam len jeden asi, teda na utz som bola uz dost davno. Zvladla som tri tehu. Podla mna ti chirurg isto povie ze dat von. Moja teta isla len na kontrolny utz, nikdy nemala zachvat, zistili jej kamen a hned ju objednali na operaciu. Ja som mavala dost casto zachvaty mimo tehu,ale nechcem ist na operaciu.

stevvvka
4. máj 2017

ja nad tym tiez rozmyslam. sice momentalne dieta neplanujem.
aj gynekolog, aj gastr. radili vybrat.
az nieco zistis, daj vediet

sunny381
4. máj 2017

mne vyberali v 28. tiež som mala 2 pidi kamienky, a gastrolog vravel že počkame ešte 6 mesiacov či budu rasť lenže mne mne bývalo zle a každe ráno ma napinalo a nevedeli s čoho že asi stres potom našli kamene a kedže už v tom čase sme planovali druhe povedala som mu že chcem otehotnieť tak že či teda chcem vybrať ja že áno uvidíme či to pomože a veru odvtedy mi je dobre dietu som držala 3 mesiace a otehotnela som skoro roku

ppetinka
autor
4. máj 2017

@pininka ja mam podla mna kamienky dlhsie,ale.az teraz som dostala.zachvat po smazenom jedle. Doteraz v zivote nic. Takze si zvladla tri tehu s kamienkom bez zachvatov a bolesti ?

ppetinka
autor
4. máj 2017

@sunny381 len ja sa.bojim surovo vybrat zlcnik,pretoze on ma.svoje miesto v tele..vraj po jeho odstraneni zlc putuje rovno.do criev a moze tak vyvolat aj rakovinu,pretoze je tym.stazene travenie😑

sunny381
4. máj 2017

@ppetinka no to som aj ja čítala, ale mne tiež 3 mesačne ráno ked ma napinalo na vracanie a pichalo ma v boku a fungovať pri 3 ročnej, tak som to podstupila, išla som laparoskopicky

ppetinka
autor
4. máj 2017

@sunny381 ano,zlcnik vraj sa uz v pohode laparoskopicky vybera...a dokonca vraj kopu ludi ma.zlcnikove kamene,len im nic nerobia,no ja mam tu smolu,ze mne zacali robit.sarapatu. uvidime este,co povie gastro,povypytujem sa ho na vsetko. Nasla som na nete aj nejake pripravky na rastlinnej baze,ktore by mohli kamienky "rozpustit",lebo su male,tak asi skusim ...ak nezaberie,tak asi pojde von 😑

zuzada29
4. máj 2017

ahoj, ja mam 33 rokov a prve tehotenstvo som prezila so zlcnikovym kamenom. mala som jeden velky ale zato ziadne problemy ani so stravou ani bolesti, nic. Ani pred tehu ani pocas neho. Po narodeni dcerky sa zacal zlcnik ozyvat, no neboli to zachvaty len male bolesti. Chystala som na uz na operaciu ked som zistila ze som tehotna. O babatko sme zial hned na zaciatku prisli a tak som po 2 mesiacoch od potratu absolvovala laparoskopicku operaciu. Bolo to narocne ist od rocneho dietata prec na 5 dni. Bala som sa ze sa mi nieco stane a ze co bude s mojou dcerou. Zvazovala som aj tu jednodnovu laparoskopicku operaciu no nadruhej strane som sa bala moznych komplikacii po operacii. Doktor povedal ze bolo na case, doma som sa rychlo zotavila a mozme teraz spokojne skusat druhe babatko. Takze ti odporucam chod cim skor ak ti to aj doktor odporuca.

pininka
4. máj 2017

@ppetinka len v prvom som mala zachvat,ale to som este netusila ze mam kamen, odvtedy si davam bacha

ppetinka
autor
4. máj 2017

@pininka takze pocas 1.tehu si vlastne.zistila,ze mas kamen,a potom si si uz zrejme upravila stravu.a.dalsie.dve teho bez zachvatov ? Kiezby som nemusela davat zlcnik von...nasadila.som si uz aj ja dietu,dnes som len o vode,suchare,cierny caj,kus ryze ...

ppetinka
autor
4. máj 2017

@zuzada29 zatial.som ani na gastre nebola,vcera.som dostala.zachvat,takze dnes rank.som si namierila k obvodnej,vzala mi krv+moc a poslala na sono.no a na sone mI nasli.dva kamienky. Zajtra idem po vysledky k obvodnej aj so spravou zo sona,tak.ma.asi posle.aj na gastro

ejlin123
4. máj 2017

@ppetinka mala som veľké problémy so žlčníkom, nemala som ešte ani 30 rokov, príšerné záchvaty počas tehotenstva, napokon to skončilo potratom, žlčník nakoniec vybrali laparoskopicky, tri dni po operácii som bola doma, jednoznačne odporúčam žlčník von, dnes je to rýchly a takmer bezproblémový zákrok...

ppetinka
autor
4. máj 2017

@ejlin123 ja sa samotnej operacie nebojim,ale bojim sa,co bude,az zlcnik v tele nebude...mozno nie hned,ale.s.vekom sa mozu predsa pridruzit problemy s travenim,nedajboze rakovina,kedze ta zlc rovno putuje.do criev😑

lolalita
4. máj 2017

Ja som prezila tehotenstvo s 20 kamienkami od 0.5 cm po 1.5 cm. Nastastie som nemala zachvaty. Maly mal 9 mes ked ma operovali a to som mala zachvaty 2 mesiace ob den. Bola som hlupa, ze som sa tak trapila. Bola som na jednodnovke. O tretej som prisla na prijem, o piatej ma operovali a druhy den o osmej rano som uz bola doma a vecer som kojila. A nechapem, co ma vek so zlcnikom. Tie kamene sa ti nevyparia. Chces cakat do kedy? kym nedostanes zapal pankreasu? Ja som stastna, ze je von. Konecne mozem normalne jest a nemam bolesti. A ked planujes tehu, tak urcite von.

lolalita
4. máj 2017

@ppetinka Som zdravotnik. Kamene sa ti len tak nerozpustia, po nejakej diete, alebo nejakych kurach. Zlcnik v ktorom sa raz utvoril kamen ich bude tvorit dalej. Ak sa ti upcha zlcovot, mas zarobene na paradny problem. Pozri si nieco o tom. Taky zapal pankreasu je teda ta najhorsia bolest a len krok k rakovine.

ppetinka
autor
4. máj 2017

@lolalita viem,uz som nieco.studovala,ale ak sa vyoperuje zlcnik,zlc priamo putuje do criev a aj to vie vraj zarobit na.rakovinu 😑 toho sa bojim .... mne dnes povedala na sone,ze mala pacientku,co jej zlcnikove kamene zmizli,rozpustili sa. Neviem,snad by mi neklamala. Viem,nemusi to byt moj pripad,ale chcem to vyskusat,kym este nie som teho,samozrejme ze to odkonzultujem s gastro,lebo ani vselijake kury nemusia dopadnut najlepsie 😑

hanelle1
4. máj 2017

@ppetinka no to že mám malinkate kamienky a piesok som sa utešovala aj ja že to je lepšie ako veľký kameň až má chirurg vyviedol z omylu lebo malinké kamienky skôr zbehnú do zlcovodou a spôsobia záchvat. Ja osobne som pila nejaké stavy zeleninové na kamene čo rozpútajú a po týždni užívania som pocítila prudkú bolesť nedalo sa mi skoro dýchať tak si má nechali v nemocnici a zápal žlčníka išiel von. Jedna známa vyskúšala však tuto kúru posielam ti link a vyšli z nej kamene od vtedy nemá problémy jasnom to tiez chcela skúsiť len kvôli kojeniu som to stále odďaľovala až sa mi žlčník zapálil.a doteraz mi je ľúto že som to neskúsila. Rozhodnutie nechám na tebe ale určite nájdeš na nete veľa ľudí a ich skúsenosti s touto detoxikaciou žlčníka držím palce 🙂 http://www.info.sk/sprava/41348/video-odstranen...

ppetinka
autor
4. máj 2017

@hanelle1 toto jej pomohlo ? Nasla som to uz skor,len som nevedela,ci to nie je blud

ppetinka
autor
4. máj 2017

@hanelle1 inak mne aj dnes na sone ta lekarka povedala,ze grepy su dobre na kamene...a citam,ze v tej kure su grepy

hanelle1
4. máj 2017

@ppetinka ano pomohlo

ejlin123
4. máj 2017

@ppetinka podľa mňa neopodstatnené obavy, kopec ľudí dnes nemá žlčník...

mijka88
4. máj 2017

ak máš tie kamienky mini o to horšie pre teba, ja som mala ani som o nich nevedela a keď sa v decembri dostavil záchvat bolo to čosi strašné, skončila som na 3týždne v nemocnici, dokonca cez sviatky, dostala som opušták len na štedrý deň a aj to s antb plus prísna diéta, jeden kamienok sa mi zo žlčníka vyplavil a mi upchal žlčové cesty no hrôza des, ožltla som nenormálne, chytený pankreas nič jesť ani piť pomaly len infúzky, potom preliečenie a operácia....ak o nich už vieš, isto by som to vyriešila ešte pred tehu a potom už budeš mať kľud, neviem si predstaviť toto zažiť cez tehotenstvo...brr

fajnova
4. máj 2017

zbytocne vymyslas... uz dopredu si diagnostikujes rakovinu. ved x ludi nema zlcnik a to vsetci maju dostat rakovinu? mne sa bez zlcnika velmi ulavilo a to som ani netusila, ze moje zdravotne problemy sposobuje zlcnik. ani som nevedela, ze ho mam, kym som nedostala taky zlcnikovy zachvat, ze som od bolesti odpadavala. dakujem neprosim. a ja som skutocne este nepocula o niekom, komu by sa "rozpustili" kamene. jednoducho tomu neverim. robis si zbytocne nadeje, stracas cas a klames samu seba., prepac 🙂 som realistka

lolalita
5. máj 2017

@fajnova Napisala ti cistu pravdu. Podla mna je ist do tehotenstva so zlcnikovymi kamenmi, hazardovanie so zivotom dietatka. Tie, co pisu na forach o rozpusteni kamenov... Zamysli sa nad zlozenim zlcoveho kamena a mozes ho polievat grepovou stavou kolko chces alebo pojedat ciernu redkvicku, no nerozpusti sa. Ak by taky zazrak existoval, uz by ho lekari predpisovali.

pininka
5. máj 2017

Myslim si,ze sa to trocha cele prehana. So zlcnikom ma problem milion ludi a rodia a robia vsetko ako ostatni. Mala som x zlcnikovyh zachvatov, aj dost tazkych a som tu, aj bez operacie po troch porodoch cisarskym. My to mame v rodine, kazda ma problem so zlcnikom a nikto si ho nedal vybrat. Aj ten zlcnik ma svoj vyznam, to nieje slepe crevo. Ak sa upravi strava a sama zistis co ti robi zle,tak je to v pohode.

26lenka6
5. máj 2017

U mna sice prepukli problemy az v tehotenstve ale prezila som tehotenstvo so zachvatmi a nebolo to teda búhvíco,hoc ich bolo asi len 7 a riadnych.Ale v tom case som nevedela co mi je,mna ani nebolel zlcnik ale skor zaludok ako keby som v nom mala kamen obrovsky,bolo mi teplo,zima,potila som sa,vracala som,nevedela som lezat,sediet,stat,nic.kazdy pohyb bolel ako svina. Myslela som ze maly mi asi tlaci na zaludok a to je tym a neriesila som to s nikym. Zaujimave je,ze na velkych testoch v 36tt mi dr nepovedal ze mam zle pecenove testy atd. Riesil len to,co sa tyka tehotenstva.Mesiac po porode som skoncila v ukrutnych bolestiach na 3tyz v nemocnici, mala som upchaty zlcovod a museli mi robit ERCP. Ale to sa dalo vydrzat. To ma oblbli tak,ze som ani nevedela cia som, pol hodinovy zakrok mi pripadal ako 1minutovy,ziadne bolesti. A potom mi o niekolko dni vyoperovali zlcnik. Teraz jem uplne vsetko,nic mi nerobi problemy. Ak sa bojis operacie, tak sa skus poradit s dr ci sa to neda zatial riesit liekmi alebo nejak inak a skus sa vyhybat jedlam,ktore mozu sposobit zachvat (mak,paprika,horcica,mastne jedla,zakusky,...) na nete su informacie comu by sa mali zlcnikari vyhybat, ja som mala nakazane drzat dietu C4 a tusim je niekde na nete aj nejaky zoznam jedal z tejto diety co mozes jest. Alebo druha moznost,ist pod noz. Uplne ta chapem,dobrovolne by isiel asi malo kto ale zas ked si predstavim tie bolesti pri zachvatoch, ked som s brusiskom pod nosom lezala v krci pri wc a prosila muza nech mi da hocijake tabletky len nech to prejde... Drzim palce