Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aké probiotiká odporúčate 17 ročnej dcére, ktorá má SIBO?

Zodpovedané
29. apr 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať ohľadom dcéry - 17 rokov. Asi posledných 9 mesiacov mávala ráno hnačkovitú stolicu. Boli sme na teste SIBO, vyšli jej hraničné hodnoty. Maximálnu hodnotu mala 28 (myslím, že 30 je hranica).

Lekárka jej dala Normix na 14 dní. Lenže ja váham, či jej ho nasadiť, nakoľko už asi 3 týždne nemáva riedku stolicu. Myslím, že jej to vylúčením vajec zo stravy, lebo som jej robila test na potravinové intolerancie a vyšlo jej tam len vajce. Odvtedy sa má dobre.

Mám jej nasadiť tie ATB, alebo skúsiť skôr nejaké probiotiká vhodné na SIBO?

Poradíte mi konkrétnu značku?

Mám jej nasadiť Vitaberin?

Ďakujem pekne.

Dobrý deň,

ak máte tento výsledok s intoleranciou vajec tak je vhodné držať diétu bez vajec. Ale tiež vnímať situáciu komplexne a zobrať do úvahy výsledok z testu SIBO.

Jeho hodnoty mohli byť spôsobené práve nestrávením vaječnej bielkoviny, ktorá sa dostala do kontaktu s črevným biómom a tak nastalo prerastanie. Ak sa už baktérie nachádzajú v tenkom čreve odporúčam preliečiť lokálnymi ATB Normix. Jednak predítete črevným infekciám a tiež získate čistý štít pred bezvaječnou diétou, ktorá takto môže byť oveľa účinnejšia.

Avšak počas liečby je potrebná FODMAP diéta, ktorou vás rada prevediem. Taktiež probiotiká nie je vhodné užívať počas liečby. Až následne po liečbe napr. Vivomix, Dophilus, Custom, Symprove.

Vitaberin môže predstavovať podobnú zaťaž pre organizmus ako Normix ale s minimálnym účinkom. Dôležitá je ale pri Normixe aj diéta.


Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/