Aké sú dôvody vzniku intolerancie laktózy?

Zodpovedané
12. sep 2022

Dobrý deň,

už viackrát som si všimla vo Vašich odpovediach, že intolerancia laktózy je prejavom iného ochorenia.

Ak sú ostatné gastro a imunoalergologické vyšetrenia v poriadku, aké iné ochorenia môžu spôsobovať intoleranciu laktózy?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

asi išlo o zlú interpretáciu. V mojich odpovediach hovorím práve o histamínovej intolerancii ako o syndróme - teda o sekundárnej príčine.

Laktózová intolerancia má pôvod v nedostatočnej enzymatickej činnosti enzýmu laktázy, ktorý pôsobí v dvanástniku. Alebo môže vzniknúť v dôsledku iného zápalového ochorenia dvanástnika ako napr. celiakia.

Ak sa vám nepotvrdila intolerancia laktózy a máte pocit, že mlieko je pre vás ťažko stráviteľné, absolvujte vyšetrenie intolerancie mliečnej bielkoviny.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/