Aké testy sa robia dieťaťu pri možnej alergii?

Zodpovedané
11. mar 2019

Dobrý deň,

s mojou 1,5 ročnou dcérou som objednaná o 2 mesiace na alergologické vyšetrenie kvôli stále opakujúcemu sa ekzému. Lekárka je aj imunologička.

Aké testy nás čakajú a dokážu nám pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

testy Vám boli navrhnuté pediatrom, ak neboli bližšie špecifikované, ďalej ich navrhne alergoimunológ.

Alergologické testy u alergoimunológa z pravidla bývajú kožné a krvné.

Ak budú pozitívné protilátky proti nejakej potravine, následná diéta by mala pomôcť odstrániť ekzém. Často práve ptravinové alergény spôsobujú ekzém u malých detí, ale aj dospelých.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/