Ako má vyzerať jedálniček 9 ročného dieťaťa s histamínovou intoleranciou?

Zodpovedané
11. sep 2019

Dobrý deň,

mám 9 ročné dieťa, ktoré má histamínovú intoleranciu.

Ako by mal vyzerať jeho jedálniček?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ, hneď na úvod musím povedať, že na histamínovú intoleranciu neexistujú čiernobiele pravidlá, aj keď sa to tak javí.

V prvom rade je potrebné poznať príčinu vzniku HIT a na tú sa zamerať. Všeobecné pravidlá bez poznania individuálneho profilu vám neviem povedať.

Histamínová intolerancia znamená, že v dôsledku nedostatočného trávenia a narušenia črevnej mikroflóry je zničený povrch sliznice čreva. Na povrchu sliznice čreva sa nachádza enzým diaminoxidáza, ktorý v prípade poškodenia nefunguje alebo ho nie je dostatočné množstvo.

V takom prípade treba obnoviť a posilniť trávenie a zregenerovať sliznicu tráviacej trubice. Týmto smerom teda treba rozmýšľať pri nastavení stravy a výživy.

Veľmi rada Vás prevediem celým procesom osobne prostredníctvom konzultácie.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/