Ako mám fungovať, keď sa môj stav na slnku zhoršuje?

Zodpovedané
12. apr 2019

Dobrý deň,

mám alergiu na KB, lepok, HIT. Už 3/4 roka jem každý deň to isté - varené vajíčko, zemiaky, mäso, výrobky Schär. Zo zeleniny len biela redkvička a listový špenát. Moje telo nechce nič viac prijať.

Môj stav sa veľmi zhoršuje na slnku. Príznaky ako pri HIT. Stačia 3 minúty, kedy mi svieti len na spodok rúk, aj cez sklo v aute. Musím sa úplne schovávať pred slnkom. Z reakcie sa dostávam cca 2 dni.

Ako mán fungovať?

Ďakujem veľmi za každú radu

Dobrý deň,

s reakciou na slnko odporúčam navštíviť alergológa, jedná sa pravdepodobne o alergiu na slnko. Prejavy bývajú práve pri prvom jarnom slnku.

Pri kombinácií diét HIT, KB a lepok je veľmi dôležité posilňovať trávenie probiotikami a enzýmami. Vhodný je aj B komplex.

Výrobky od firmy Schär obsahujú veľa škrobov, rafinovaného cukru a pod. Je potrebné preto zvážiť, či ich príjem nie je priveľký a tiež je vhodné vybrať konkrétne druhy, ktoré majú ako tak vhodné zloženie.

Rozpustná vláknina je základom zdravia čreva a rafinovaný cukor veľmi narúša rovnováhu probiotickej flóry.

Čo sa týka stravy máte veľmi úzke spektrum a chýba pestrosť. Diéta je nastavená, ale aj tak sa stav nelepší. Preto je na zamyslenie, kde je hlavný problém trávenia.

Navštívte znova lekára a konzultujte svoj stav, nedajte sa odbiť. Predložte mu diétu, vymenujte tých pár potravín a hľadajte problém. Spíšte si prejavy, ktoré máte a hľadajte spolu diagnózu.

Držím palce a prajem veľa zdravia.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/