Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako pomôcť štvormesačnému bábätku, ktoré má ekzém a koliky?

Zodpovedané
23. apr 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom našej štvormesačnej dcérky. Bol jej diagnostikovaný atopický ekzém.

Ja som alergická od narodenia a aj ja som mala atypický ekzém. Malá je plne dojčená. Vyradili sme prášky na pranie, používame Biodermu a la Roche krémy, ale ekzém sa zlepšuje len veľmi pomaly. Taktiež nás trápia večerné koliky, kde musíme použiť rektálnu rúrku a až následne sa jej uľaví.

Stolica je po použití rúrky veľmi vodnatá a silnozelená. Boli sme aj na gastroenterológii - prikladám výsledky.

Ako by som mohla dcérke pomôcť?

Už niekoľko noci sme spali len slabo a zároveň je veľmi nekľudná. Inak ako na prsníku nezaspí a aj to mam problém jej ho následne zobrať.

Ďakujem

Dobrý deň,

z výsledkov ide o alergiu na alfa-laktaalbumín. Takže to bude pôvodca ekzému a bolestí bruška. Taktiež máte v správe malabsorpciu - čo je nevstrebávanie živín v dôsledku tejto alergie.

Odporúčam pokračovať v dojčení čo najdlhšie, ale musíte prejsť na bezmliečnu diétu. Aby sa nestrávený alergén z kravského mlieka a výrobkov nedostával do materského mlieka. Materské mlieko ma veľmi veľa pozitívnych účinkov, ktoré pomôžu zregenerovať črevnú stenu a pomôcť lepšie spracovať bolesť.

Bábätko v tomto veku, vníma len to, či sa cíti dobre alebo zle. Najlepšie čo môžete pre neho urobiť je diétovať a byť v jeho blízkosti počas dojčenia tak dlho ako potrebuje. Dojčené deti zaspávajú väčšinou len na prsníku a dlho im trvá kým sa odcucnú.

Ja som synovi nechala koľko potreboval, iná mamička zase vyťahovala prsník a malý vždy plakal (spali rovnako zle a vždy sa budili na mliečko rovnako, nemyslím si že sa týmto dá niečo ovplyvniť). Môj syn v tomto veku inak nezaspal, neskôr v nosiči a okolo 10 mesiaca v kočíku.

V posteli sám bez prsníka zaspal až v 14 mesiacoch aj keď je stále dojčený. Nechajte bábätko psychicky sa ukľudniť, keď trpí bolesťami a neistotou, mama a jej mliečko je pre neho najlepší liek. Respektíve takto znejú moje rady a odporúčania a každá mama vie čo je pre jej dieťa najlepšie.

Budem rada ak si vymeníme podrobnosti mailom alebo konzultáciou.

Držím palce k zlepšeniu.


Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/