Ako predchádzať bolestiam hlavy u 7 ročného dieťaťa pri histamínovej intolerancii?

Zodpovedané
13. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho 7 ročného syna. Pred týždňom mu zistili histamínovú intoleranciu. Mal hodnotu 8. Od kedy sme začali diétu, tak už mal dvakrát migrénu.

Ako predchádzať bolestiam hlavy pri histamínovej intolerancii?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je možné že diéta nesedí, neviem presne ako ste postupovali.

Taktiež je veľmi pravdepodobné, že HIT je len vedľajší prejav a problém je nikde s potravinami.

Môže sa jednať o intoleranciu, alergiu, funkčné alebo zápalové ochorenie tráviaceho traktu.

Odporúčam absolvovať daľšie testy a nájsť príčínu zníženej hodnoty DAO. Migréna je častým prejavom intolerancie mlieka a laktózy.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/