Ako riešiť problém s jedením 3-ročnej dcérky?

Zodpovedané
22. feb 2024

Dobrý deň,

mám 3-ročnú dcéru. Keď začínala s príkrmami, tak jedla snáď všetko. Jedla aj repu, brokolicu, mäso, vajíčka. Neskôr sa stravovanie zmenilo na peklo. Jej strava je každý deň teplý vývar. Okrem toho neochutná iné varené jedlo. Mám pocit, že sa jej to hnusí (ani suchá ryža, ani zemiaky suché). Aj keď som ju nechala dlhšie hladnú a skúsila ponúknuť niečo iné, tak ju doslova napínalo.

Riešili ste nejaký podobný prípad?

Môže mať intoleranciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

nespomínate neo výživu. Či bola dcérka dojčená, alebo bola na mliečnej formuli. Smerujem tým k otázke, ako dlho bola dojčená/alebo ako dlho bola podávaná UMF.

Druhá dôležitá vec, ak chceme zvážiť intolerancie/alergie na potraviny, je ako prospieva, či rastie a priberá.

Nie som odborník na poruchy príjmu potravy, ale nevyzerá to moc dobre, ak je strava takáto monotónna. Myslím, že je to dostatočná indikácia na gastroenterologické a imunoalergologické vyšetrenie. Nemyslím si, že to bude len subjektívny problém.

Do 3 rokov je dôležité aspoň ochutnať tie potraviny, ktoré doma používate. V 3 rokoch končí osídľovanie črevného biómu baktériami a je pre zdravie črevného bioómu podstatné, aby sa stretol s týmito potravinami.

Kľudne ma kontaktuje, ak máte aj iné otázky.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/