Ako sa lieči vysoká hodnota IgE pri histamínovej intolerancii?

Zodpovedané
19. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dcérky, ktorá má 2 roky a 4 mesiace. Do 7 mesiaca som kojila. Dcérka začala potom piť umelé mlieo a bola jej zistená intoleraciu na mlieko.

Potom pila špeciálne UM HA. Zavádzala som jej príkrmy, ale v podstate ona nikdy nebola dobrý jedak a vždy potrebovala po jedle mlieko.

Na odporúčeania pediatra som po roku začala dávať normálne UM a mala problémy s nosnými mandľami. Mala upchatý nos a chrápala. Išli sme na imunoalergológiu a krvné testy IGE 920. Alergia sa neukázala. Liečba liekom Isoprinosine, Aerius a po pár mesiacoch kontrolné testy.

IgE ešte horšia hodnota 1070. Histamínová intolerancia, ďalej brať Aerius a kontrolné testy na jeseň. Dcéra ešte stále pije mlieko, málo papá polievky, cestoviny s omáčkou, chlebík a ovocie. Nemá pestrú stravu.

70% dňa pije len mlieko.

Ako máme riešiť tú vysokú hodnotu, čo je vyšla?

Aké jedlo by mala jesť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v úvode píšete, že bola dcérke zistená intolerancia na mlieko. Následne po jeho zaradení sa začali masívne zvyšovať imunoglobulíny E. Tento problém treba riešiť s imunológom, ktorý bude brať do úvahy aj ostatné protilátky imunoglobulínov.

Histamínová intolerancia je sekundárnou odpoveďou na mlieko v strave a užívanie liekov v rannom veku.

Je viditeľné, že má problém s nejakou mliečnou zložkou, aj keď to nemusí byť priamo alergia. Intuitívne vidíte, že strava nie je dobre nastavená. Pri viac ako dvojročnom dieťati, ktoré môže bez problémov fungovať bez mlieka.

Riešením je teda vyhľadanie odborníka, vyradenie mlieka a mliečnych výrobkov a plnohodnotná strava vzhľadom na vek, vývoj a aktivitu.

S výživovým plánom Vám viem pomôcť.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/