Ako zmením jedálniček dvojročnej dcérke?

Zodpovedané
10. aug 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému dvojročnej dcérky, ktorá sa narodila plánovanou sekciou. Merala 49 cm a vážila 3 200 g. Jej aktuálna váha je 9,4 kg. Je sledovaná v Bratislave a chodíme na kardiológiu do Bardejova.

Lieči sa na AV blokádu druhého stupňa.

Včera jej diagnostikovali intoleranciu na KM a histaminovú diétu. Doteraz nemala ohľadom stravy žiadne problémy. Nemala žiaden výsyp po jedle.
Dnes sme skúsili dať dcérke kokosové mlieko a ryžové, včera sme skúsili pohánkové. Bez úspechu.

Čo nám odporúčate?

Ako jej mám zaviesť zmeny do jedálnička?

Čo všetko jej môžem dávať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

keďže nepoznám kompletnú anamnézu dieťaťa, je mi ťažko takto radiť. Všeobecne však môžem povedať, že zmeny v stravovaní zavádzajte postupne a pomaly. Rastlinné mlieka používajte najmä do varenia, pečenia.

Pri intolerancii na KM je dôležité stravu obohatiť o nové potraviny a nielen nahradiť zaužívané. Skúste hravou formou nové recepty.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/