Akú alergiu má moja dcéra?

Zodpovedané
21. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej dcérky, ktorá od nastúpenia do škôlky mala problém so stolicou. Bola kašovitá.

Dala som jej urobiť testy na alergiu, laktózu a lepok. Dostala som papierik s výsledkom bez vysvetlenia. Pochopila som, že laktóza ešte nie je výsledok.

Prečo jej nebolo urobené aj igE?

Sú výsledky mojej dcéry v poriadku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

z priložených výsledkov máte pozitívnu intoleranciu na mlieko, a to v obidvoch typoch protilátok IgM a IgG.

Neuvádza sa či sa jedná o mliečnu bielkovinu alebo inú konkrétnu zložku mlieka. V jednoduchosti sa dá povedať, že ide o intoleranciu o celú molekulu mlieka.

V tomto prípade je potrebné vysadiť zo stravy všetko mliečne vrátané iných živočíšnych výrobkov ako sú kozie a ovčie. Náhrady, ktoré zvolíte by mali byť bez pridaného cukru, myslím tým najmä rastlinné nápoje - mandľový alebo kokosový. Tiež bez chemických prísad.

Čím skôr s diétou začnete tým je väčšia šanca, že intolerancia v dospelosti vymizne. Pravdepodobne Vás čaká varenie stravy do škôlky, v prípade dohody s personálom kuchyne, interpretujte intoleranciu na celé mlieko nielen na laktózu. Aby sa nestalo, že strava bude nahradená bezlaktózovou.V prípade akýchkoľvek otázok ma kontaktujte.

Posielam odkaz na môj blog https://imwell.sk/blog/som-alergický-na-bielkov...

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/