Akú gramáž by malo zjesť zdravé dvojročné dieťa na dennej a týždennej báze?

Zodpovedané
2. apr 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom gramáže mäska pre zdravé dvojročné dieťa.

Akú gramáž by malo zjesť zdravé dvojročné dieťa bez akýchkoľvek alergií či intolerancií na dennej a týždennej báze?

Ďakujem

Dobrý deň,
mäso patrí do kategórie bielkovín, ale aj tukov. Ak ste zaradili do stravy biele mäso bez kože upravené varením vo vode alebo na pare, tak obsahuje málo tukov. Bielkoviny sa u malých detí do 4 rokov vypočítavajú 1g/1kg. Podľa toho si upravte aj množstvo bielkovín v strave na deň. Neviem či podávate aj iné druhy bielkovín a tukov, ak áno kalkulujte aj s nimi. Pre podrobnejšie hodnoty ma kľudne kontaktujte.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/