Akú knižnú publikáciu odporúčate, keď mám 7 ročné dieťa s refluxom?

Zodpovedané
5. apr 2022

Dobrý deň,

dnes sme dostali výsledky od detského gastrológa, kde 7 ročnému synčekovi zo slinného testu určili reflux. Mám zoznam obmedzení jedál. Pomohla by mi kompletná knižná publikácia, kde variť ako a čo. Ideálne zastrešenú aj gastrológom.

Viete mi niečo poradiť?

O 3 mesiace máme kontrolu a máme si viesť denník potiaži, brať lieky /Helicid, Esox One/. Našla som kopec diskusií na túto tému, ale chýba mi niečo komplexné aj s praktickými receptami.

Ďakujem

Dobrý deň,

odporučila by som vám absolvovať komplexné vyšetrenie - intoleranciu laktózy, alergie na potraviny, sono brucha a neskôr fibroskopiu.

Aby ste mali istotu, že či reflux nie je spôsobený niektorým z týchto problémov. Problémy by sa tak odstránili a stabilizoval sa stav.

Konkrétnu knihu vám žiaľ neviem odporučiť. Odborná literatúra pre zdravotníkov asi neprinesie to, čo hľadáte. Ale hľadala by som niečo zahraničné s receptami.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/