Aký je postup pri liečbe žihľavky?

Zodpovedané
23. jan 2023

Dobrý deň,

16-mesačný syn má skoro mesiac urtikáriu. Objavila sa mu po očkovaní a chorobe. Asi 10 dní užíval Fenistil, ten však nezaberal. Teraz má predpísaný Aerius. Doposiaľ nemal žiadny problém s potravinami a ani kravským mliekom. Čo som si ešte všimla je, že ak sa niekde o niečo buchne alebo škrabne, tak sa mu vtedy hneď vyhodí žihľavka. Nerozumiem tomu.

Čím to môže byť a aký je postup pri liečbe?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak pretráva žihľavka dlhší čas, tak je potrebné navštíviť imunoalergológa alebo aj kožného lekára. Môže íst o poinfekčný výsyp alebo o iný prejav imunity.

Dlhodobé užívanie antihistamínik u takého malého dieťata nepokladám za vhodné, keď nie je jasná príčina vzniku.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/