Aký je Váš názor na SCD diétu?

Zodpovedané
31. júl 2019

Dobrý deň,

mám histamínovú intoleranciu, chronickú gastritídu, zápal spodných predných ďasien, zvýšené NK bunky, rozhádzanú celú imunitu, leukocytózu, ekzém na ľavom líci a na rukách.

Dosť ma pichá pod prsiami na ľavej strane, mám predčasné ovariálne zlyhanie, zrasty na maternici a nemôžem otehotnieť. Mám aj cystu na štítnej žľaze a ešte šedý zákal na pravom oku od narodenia.

Každý doktor si ma prehadzuje a ja neviem ako ďalej. Chcela by som vyskúšať SCD diétu.

Aký je Váš názor na túto diétu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,
ak máte takéto viacnásobne problémy zdravotného stavu, vždy je lepšie poznať všetky aspekty jednotlivých diagnóz. Pri diéte SCD síce vylúčite potraviny, ktoré často zhoršujú stav, ale práve tejto diéte chýba komplexný prístup. Znamená to, že jednotlivé živiny a mikroživiny by mohli v strave absentovať, čo by mohlo viesť k ďaľším ťažkostiam. Taktiež treba akceptovať vlastný metabolizmus, príjem živín a kalórií.
Veľa ochorení, ktoré uvádzate na seba nadväzujú a vychádzajú z jednotlivých diagnóz.
Jedným z hlavných problémov pri SCD diéte je, že ženám často vynecháva menštručaný cyklus z dôvodu zníženia sacharidov v strave.
Určite je to na hlbší rozhovor.
V prípade záujmu o individuálnu konzultáciu ma kontaktujte.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/