Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aký má byť jedálniček štvorročného dieťaťa s histamínovou intoleranciou?

Zodpovedané
17. jún 2021

Dobrý deň,

môjmu štvorročnému dieťaťu bola práve zistená histamínová intolerancia.

Môžete mi napísať ukážkový jedálniček pre moje dieťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

ako som už niekoľkokrát v poradni spomínala, tak histamínová intolerancia je veľmi nepríjemný syndróm iného ochorenia. Pri zistení Hit je dôležité poznať príčinu.

Žiadajte od lekára daľšie vyšetrenia súvisiacie s potravinami ako sú alergie, intolerancie cukrov (laktóza, fruktóza) a bielkovín (mlieko, vajcia). Ak budete mať tieto výsledky budete vidieť tento problém v úplne inom svetle.

Diéte pri HIT je veľmi obmedzujúca a je dôležité mať pri sebe odborníka zvlášť ak sa jedná o dieťa. Eliminácia potravín často stav zhoršuje, pretože ak obmedzíte jedálniček na minimum zdravotný stav nemôže prospievať. Obmedzením základných potravín sa dostávame k výsledku ako je obmedzenie alebo zníženie pestrosti črevného biómu, kedy sa spúšťajú ďalšie syndrómy ako SIBO, intolerancie a pod.

Zatiaľ vyskúšajte eliminačnou diétou vyradiť potraviny, ktoré spôsobujú najväčšie ťažkosti. Eliminácia znamená podať kontroverznú potravinu s neutrálnou potravinou (kuracie mäso+ ryža) a sledovať reakciu 72 hodín. Ak sa reakcia nedostaví potravina v strave ostáva ak sa dostaví potravinu treba vyradiť.

Aké máte symptómy nepíšete.

Ale ak by sa jednalo o gastro problém, vie sa HIT vyliečiť ako sa popritom rieši primárna príčina problému.


Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/