Bude potrebné aj alergologické vyšetrenie?

Zodpovedané
25. mar 2024

Dobrý deň,

pred týždňom som mala 2 dni zvýšenú teplotu, 3. deň som mala červené podkožné fľaky na rukách a trupe (na foto) a potom nasledoval opuch členkov a dlaní s bolesťami kĺbov. Bola som u obvodnej na krvné testy a IgE mi vyšlo 212. Včera som opäť mala výsyp na rukách, tentokrát to však vyzeralo ako žihlavka a svrbelo to. Obvodná lekárka ma poslala len na kožné vyšetrenie, vraj to mám prvotne riešiť tam. Príde mi to ale ako nesprávny postup, nakoľko neviem, čo mi alergiu spôsobuje.

Môže mi kožná lekárka dať výmenný lístok na alergológiu, alebo mám trvať na výmennom lístku o obvodnej?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

určite môžete navštíviť kožné a tam to bude asi uzavreté ako alergia.

Ak to chcete urýchliť, tak určite žiadajte výmenný lístok na alergo a potom možno aj na gastro.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/