Červené fľaky po mliečnej instantnej kaši u 7-mesačného syna. Ide o alergiu?

Zodpovedané
5. mar 2024

Dobrý deň,

mám 7-mesačného syna a včera som mu dala na večeru mliečnu vanilkovú kašu Hami pol na pol ryžovú a krupicovú pšeničnú. Ryžovú jedáva už cca dva týždne. Lepok som mu zaviedla raz lyžičkou múky do príkrmu a potom postupným primiešavaním tejto krupicovej kaše do ryžovej. Včera sa teda s pšenicou stretol cca 4x.

Keď ju dojedol, tak sa mu náhle objavili v okolí pier červené fľaky. Zobrala som ho na pohotovosť, ale než sme tam došli, tak všetko zmizlo. Teda cca 25 - 30 minút a bolo po fľakoch. Na pohotovosti povedali, že je to asi reakcia na sušené mlieko alebo vanilín v kaši. Pozreli mu hrdlo a poznamenali, že ho má začervenané asi od nejakej virózy a namerali mu teplotu 37,8°C. Doma už teplotu nemal, na pohotovosti bolo teplo. Merali mu teplotu, keď bol oblečený v bunde.

Dnes sme mali poradňu a tam lekárka povedala, že ak by mal problém s mliekom, prejavilo by sa to už dávno prostredníctvom mlieka odomňa (stále je dojčený). Teda, že vidí problém buď v konkrétnej kaši alebo v pšenici. Hrdlo už červené nemal ani teplotu.

Je možné, že reagoval na sušené mlieko v kaši aj po dlhšej dobe?

Myslíte si, že sa jedná o alergiu na pšenicu, aj keď vyrážka rýchlo zmizla a iné problémy nemal?

Žiadna vyrážka na tele, ani zvracanie, hnačka, bolesť brucha. V zásade mal fľaky tam, kde sa ho dotkla kaša.

Ako ďalej pokračovať v zavádzaní lepku?

Na pohotovosti ma "vyhrešili," že s lepkom sa mal stretnúť už v 5. mesiaci a že teraz je neskoro. Lenže moja pediatrička povedala, že mám do 6. mesiaca výlučne dojčiť.

Spravila som v zavádzaní lepku chybu?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste ma kontaktovať telefonicky.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/