Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Dobrý deň,

na úvod musím povedať, že by bolo lepšie tento problém odkonzultovať osobne. Jedná sa o celkom zložitú situáciu, ktorú treba najmä v začiatkoch chytiť za správny koniec.

Všeobecne Vám viem však odporučiť dopriať celému priebehu čas. Dojčenie si určite ešte nejaký čas ponechajte, náhrada za materské mlieko nie je a pri ABMK sú to komplikované zloženia s rôznymi pridanými látkami.

Časom by však bolo vhodné nahradiť nočné dojčenie za vodičku alebo čajík. Vyraďte zo stravy vajcia aj mliečne pokiaľ budete dojčiť. Časom by mali príznaky alergie ustúpiť.

Strava 10 mesačného dieťatka môže byť kľudne monotónna, celé zrná by som neodporúčala kvôli nerozpustnej vláknine zo šupiek, ktorá môže byť ťažko stráviteľná (neviem o akú kašu presne ide). Na večeru môžete kľudne zopakovať pomixované mäso so zeleninou vo forme polievočky.

Strava pre vás by mala byť čo najednoduchšia a pripravená doma. Pečivo môžete v podstate akékoľvek bez vajec a mlieka - domáci kváskový alebo írsky špaldový chlieb. Kuracie a hovädzie mäso sa odporúča podľa typu bielkoviny, na ktorú je alergia.


Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/