Čo môže jesť dieťa, ktoré má SIBO, HIT a BKM?

Zodpovedané
20. apr 2021

Dobrý deň,

dcérka má HIT, BKM a teraz zistené SIBO. Doteraz bola na diéte. Pri teraz zistenom SIB nemôže jesť nič. Doktorka nám vravela o fodmap diéte atď.

Má úplne vysadiť lepok?

Nemôže jesť ani špaldový a ani kváskový doma robený chlieb?

Aké pečivo môže jesť?

Máme úplne vyradiť sacharidy a aj veľa ovocia?

Čo jej mám dávať na raňajky, desiatu v škole a na večere?

Môže mať zo SIBA aj žltú stolicu?

Ja mám hrozné bolesti chrbta a brucha. Dcéra má bolesti bruška, suché vo vláskoch.

Ďakujem

Dobrý deň,

SIBO a HIT sú syndrómy, ktoré pravdepodobne vznikly z intolerancie mliečnej bielkoviny. Po diéte bez mliečneho a na zápal by mali symptómy odoznieť a vytratiť aj syndrómy ako HIT a SIBO. SIBO je však dobré preliečiť riflaxaminom. Počas liečby neužívajte probiotiká.

Diétu nastavte primárne úplne bez mliečneho.
Špaldový kváskový chlieb nie je problém. Ovocie na určité obdobie obmedzte najmä počas liečby. Nechajte len to s nízkym glykemickým indexom.

Bohužiaľ stravovanie vám neviem poradiť takto písomne, chýbajú mi informácie. Budem rada ak si stravu a daľší postup prejdeme prostredníctvom online konzultácie.

Žltá stolica poukazuje na obsah tukov v stolici, často môže ísť o zaťažený pankreas MBK. Ak sa stolica nezlepší kontaktujte svojho gastroenterológa.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/