Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čo znamená DAO v reze 60%?

Zodpovedané
2. jún 2021

Dobrý deň,

pred istým časom som Vás žiadala o pomoci s mojou diagnózou LIT. Dnes som natrafila na Váš blog a pri prečítaní niektorých článkov ma zaujalo, že uvádzate, že DAO by nemalo byt vyššie ako 10.

V lekárskej správe mám zmienku len o výsledku, ale nič iné mi k tomu lekárka nepovedala (neviem sa s ňou spojiť až do kontrol v auguste). Medzitým si chcem samozrejme zistiť potravinové alergie. V lekárskej správe k biopsii tenkého čreva mám uvedené DAO V REZE prítomná 60%.

Čo to znamená?

Fungujem na 100% bezlaktózovo, ale stále mám problémy so zápchou a nadúvaním. Každé ráno užívam Ozzion 40 mg kvôli žalúdku (GERD).

Mám hľadať možné príčiny môjho stavu, ktorý sa o 70% zlepšil?

LIT mi potvrdili v marci tohto roku, ale z Vašich článkov začínam mať obavu z histamínovej intolerancie.

Ďakujem

Dobrý deň,

množstvo diaminoxidázy z biopsie je dôležité ale dôležitejšia je funkcia dao. Ak máte 60% a funkciu v poriadku, tak nie je dôvod na obavy z histamínovej intolerancie.

Z biopsie je najrelevantnejší výsledok. Z krvi by bol výsledok nedostatočný, tam sa to nedá s istotou tvrdiť. Skôr sa zamerajte na profil potravin a ich intolerancií.

Často je k laktózovej intolerancii pridružená intolerancia mliečnej bielkoviny. Vtedy aj bezlaktózové potraviny spôsobujú ťažkosti.


Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/