Čo znamenajú moje zvýšené hodnoty anti-Milk IgG a IgA?

Zodpovedané
17. jún 2021

Dobrý deň,

mám 26 rokov a z výsledkov krvi mi boli zistené zvýšené hodnoty anti-milk IgA a IgG protilátok. V oboch prípadoch >105. Bolo mi povedané, že sa jedná o intoleranciu na laktózu.

Nejedná sa skôr o celkovú alergiu na živočíšne mliečne produkty?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

výsledky hovoria o intolerancii na celú mliečnu molekulu, a preto je potrebná diéta bez akejkoľvek mliečnej zložky.

Laktózová intolerancia je intolerancia na mliečny cukor a zisťuje sa výdychovým testom alebo krvným testom anti-laktóza.

IgG protilátky poukazujú na to že problém s mliečnou zložkou je dlhšie ako 14 dní a protilátky IgA poukazujú na problém v sliznici tráviaceho traktu.

Alergia by bola vtedy, ak by boli pozitívne protilátky typu IgE. V konečnom dôsledku diétne opatrenia pri intolerancii a alergii sa nelíšia, avšak pri alergii hrozí anafylaktický šok.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/