Čo znamenajú tieto výsledky?

Zodpovedané
24. feb 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom vysvetlenia výsledkov.

A to. vys.Dao.....3,42 možný H
it/norma od 10/
Daorea-3H-aktivita diaminooxidázy
2,2mozny Hit /norma od 10/ scereening potraviny - kurací bielok

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom riadku sú opísané hodnoty DAO- diaominoxidázy - enzýmu, ktorý rozkladá histamín.
prvé referenčné hodnoty sú pravdepodobne kvantita, kde vám vyšla hodnota 3,42 - HIT pravdepodobná.
DAO kvantita
> 10 U/ml normálna kvantita DAO = nízka pravdepodobnosť HIT
3 - 10 U/ml znížená kvantita DAO = HIT pravdepodobná
< 3 U/ml veľmi znížená kvantita DAO = vysoká pravdepodobnosť HIT

Druhý riadok poukazuje na hodnoty aktivity a hodnota 2,2 je v kategórií vysoká pravdepodobnosť.
DAO aktivita
> 10 U/ml normálna aktivita DAO = nízka pravdepodobnosť HIT
3 - 10 U/ml znížená aktivita DAO = HIT pravdepodobná
< 3 U/ml veľmi znížená aktivita DAO = vysoká pravdepodobnosť HIT

Hodnoty DAO sú nízke a mali by ste začať dodržiavať nízkohistamínovú diétu a hľadať príčinu stavu z celkovej anamnézy.

HIT býva často prejavom nejakého iného ochorenia. V tomto prípade môže ísť o prejavy neznášanlivosti vaječného bielka. Ten je potrebné vyradiť zo stravy úplne a neskôr znova podstúpiť testy na HIT. Ak budú upravené mohli byť znížené práve kvôli odhaleniu neznášanlivosti vaječného bielka.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/