Diagnostikuje sa Crohnova choroba kolonoskopiou?

Zodpovedané
26. mar 2019

Dobrý deň,

pred nejakým časom mi zistili chronický zápal tenkého čreva - ilea kolonoskopiou. Kalpoterin bol v norme. Nie som na žiadnej liečbe a lekári to nijako neuzavreli. S odstupom 2 rokov mi zistili aj pankreatitídu. Dôvod nenašli.

Diagnostikuje sa Crohnova choroba kolonoskopiou, alebo musia byť aj iné pozitívne vyšetrenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri Crohnovej chorobe sa sleduje zvýšené leukocyty, CRP, zápalové markery ako kalprotektín, anémia, probiotická aktivita, zmeny na črevnej výstielke.

Vzhľadom k negatívnym hodnotám zápalového markeru, nebola diagnóza stanovená. Avšak chronický zápal bol prítomný, ktorý sa pravedpodobne rozširuje aj na iné orgány tráviacej sústavy v dôsledku nedostatočnej liečby a diéty. Diéta je pri pankreatitíde spolu s enzýmami jediná vhodná diéta.

Vhodné by bolo si dohodnúť konzultáciu a osobne prejsť Váš aktuálny stav.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/