Diaminooxidáza

Zodpovedané
24. feb 2019

Dobrý deň,

výsledky enzýmu DAO mi vyšli v nasledovných hodnotách:

  • kvantita:8,79
  • funkcia:8,10

Je to naozaj už histamínová intolerancia?

Je potrebná diéta aj pri takýchto hodnotách?

Mám tráviace ťažkosti aj iné ochorenia ako napr. GERD. Slolicu mávam v malom množstve s vysokýmm obsahom hlienov každých 9 - 14 dni,

Veľa vecí, čo je zakázaných nekonzumujem, lebo mi je po nich zle ale to som vždy pripisovala ochoreniu GERD. Len neviem čo s pečivom. S jazykom mám problemy viac už ako 2 mesiace, pociťujem pálenie trpnutie a fľaky.

Mám problém s jazykom pripisovať žalúdku alebo HIT?

Ďakujem

Dobrý deň,

mierne znížené hodnoty množstva aj funkcie enzýmu diaminoxidázy môžete pripísať zdravotnému stavu, ktorý nie je stabilizovaný.

Síce poznáte diagnózu, ale pravdepodobne opatrenia a liečba nie sú učinné, keďže pociťujete naďalej nepríjemne prejavy a symptómy. Aj pri GERD sa dá stav stabilizovať. Preto podozrenie na HIT vnímajte ako neprospievanie a nedoriešený problém s trávenim.

Nepravidelnosť stolice v takto dlhých intervaloch môže viesť k rôznym kolitídam až k vážnym ochoreniam. Stolica sa drží v záhyboch čreva, kde podlieha biologickým procesom a toxíny z nej môžu byť prepúšťané cez narušenú sliznicu čreva. Na zvyškoch stolice sa rozmnožujú rôzne patogény, ktoré spôsobujú nerovnováhu črevného biómu, ktorý má priamy vplyv na trávenie a imunitu.
Jazyk je vstup do tráviacej sústavy a odráža jej aktuálny stav.

Určite by som Váš stav s Vami rada prekonzultovala a usmernila Vás, vidím totiž za ním alarmujúce príznaky.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/