Existuje intolerancia mlieka?

Zodpovedané
18. jan 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať, či existuje intolerancia mlieka. Vraj je to zistiteľné podľa IGg, IgM alebo IgA protilátok. Keď som sa pýtala doktora, tak mi povedal, že nič také neexistuje.

Čo si o tom myslíte?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, existuje určitý typ takejto intolerancie, ktorý je však vedľajší. Znamená to, že jeho príčina vzniku tkvie v zápale alebo vo funkčnom ochorení tráviaceho traktu. Vtedy pacient v dôsledku zápalu, alebo funkčného ochorenia reaguje na všetko mliečne aj potraivny, ktoré obsahujú mliečne zložky.

Nie je to však diagnóza ale skôr syndróm. Je možné, že po vyriešení príčiny sa stav tolerancie mlieka obnoví.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/