Je histamín dôvodom toho, že mám bolesti vystreľujúce až do konečníka?

Zodpovedané
5. apr 2022

Dobrý deň,

v lete mi bolo z krvi na gaste bola zistená HIT 6,32. Doktorka mi k tomu len povedala, že nie je to zlé a ani dobré. Mám si preštudovať zoznam na google. Žiaľ ja som si to len prečítala, ale neriadim sa podľa toho.

Teraz mám strašné problémy. Mám hemeroidy a problémy s hrubým črevom. Keď spím na ľavej strane, tak mi bolesť vystreľuje až do konečníka. Nie je to taka klasická bolesť, ale taká bolesť, že ma chce preháňať. Stolicu mám nie hnačkovitú a ani tvrdú.

Môže môj problém zapríčiňovať histamín?

Okrem vedľajších účinkov mám aj vyrážky na tvári a ekzém na ľavej strane viečka oka. Niekedy mám kyselinu, plynatosť. Celkovo cítim svoj tráviaci trakt na vode.

V novembri som bola na sone brucha a všetko som mala v poriadku. Aj hrubé črevo. Jedine som mala plynatosť v celom rozsahu hrubého čreva. Bolesť hrubého čreva mám iba vtedy, keď ležím na ľavej strane. Bolesť je taká, že ma chce preháňať.

Tento stav mám tak 5 dní. Na hemeroidy beriem už tretí týždeň Detralex. Troška mi to pomáha. Cez deň ma hrubé črevo vôbec nebolí. Rada by som sa stravovala zdravo, ale môj problém je, že neviem ako mám začať.

Ktoré potraviny môžem jesť?

Chcem sa objednať na SIBO.

Je to správne rozhodnutie?

Čo ešte mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, SIBO je správne rozhodnutie a taktiež laktózová intolerancia + intolerancia mlieka.
Ďalej vylúčenie celiakie.
Zistiť krvný obraz + kalprotektín. Resp. komplexné gastro vyšetrenie z krvi.

Na fibroskopii ste boli? Bolo by potrebné potvrdiť hodnotu DAO z biopsie a aj ostatnú činnosť enzýmov - sacharáza, trehaláza a pod.

U lekára sa odvolávajte na spazmolytické kŕče, ktoré môžu byť spôsobené najmä zastavením vetrov. Treba sa vtedy dosťať do pohybu - aspoň prechádzka.

Kľudne mi napíšte mailom ako sa vám darí.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/