Je hodnota 360 kalprotektínu veľmi vysoká?

Zodpovedané
23. apr 2019

Dobrý deň,

po gastroskopii mi bol zistený Gerd a zápal dnanástorníka Marsh 1. Uživam lieky Emanera a Itoprid. Boli mi robené testy na celiakiu, Crohn, Uc z krvi. Všetko vyšlo negatívne, iba fek. kalprotektín mi vyšiel 360.

Je to veľmi vysoká hodnota?

Ďakujem

Dobrý deň,

zistený zápal, reflux a vysoká hodnota kalprotektínu poukazuje na zápalové ochorenie. Hodnota kalprotektínu má byť menšia ako 50, takže 360 je hodnota nad normou a je vysoká.

Konzultujte svoj stav so špecialistom gastroenterológom. Pri nastavení správnej diéty a výživy som Vám k dispozícií.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/