Je možné z gastroskopie zistiť histamínovú intoleranciu?

Zodpovedané
9. júl 2019

Dobrý deň,

aké testy sú vhodné na potravinové alergie a iné intolerancie? Je možné z gastroskopie zistiť histamínovú intoleranciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

na potravinové intolerancie sú vhodné krvné testy u gastrenterológa s hodnotami protilátok IgM, IgA, IgG. Testy na alergie je vhodné absolvovať u alergológa, kožné alebo krvné s protilátkami IgE.

Syndróm histamínovej intolerancie sa stanovuje z krvi a ak sa potvrdí, následne z gastroskopie. Z gastroskopie je možné zistiť aj iné zápaly tráviacej trubice. Nálezy na hrubom čreve sa zisťujú markermi kolitíd z krvi a kolnoskopiou.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/